Müük ja Tehnilised küsimused
Helista meile: +372 5668 1714

Kas Behringer DR112 aktiivkõlar on tõesti...?!?!

Kas Behringer DR112 aktiivkõlar on tõesti...?!?!
Behringer DR112 DSP
Behringer DR112 DSP

€223,00

Behringer DR110DSP
Behringer DR110DSP

€210,00

Behringer DR115DSP
Behringer DR115DSP

€251,00

Parim osa uue seadme soetamise juures on see ootusärevus, mis kaasneb esmakordse paki avamisega - kas pole? Teine võrreldav hetk on siis, kui seadme esimest korda sisse lülitad. Uute mudelite puhul painab kuni viimase hetkeni "ei tea kuidas see...?"


Helitehnika, eriti kõlarite puhul, on ainult üks viis päriselt teada saada, mida seade endast kujutab. Kes on tehnikaga rohkem sina peal, saavad esimese uudishimu rahuldada spetsifikatsioonide lehte sirvides. (Behringer DR seeria tehnilise info leiab siit)


Pakist välja blogipostituste eesmärk on anda uutest seadmetest võimalikult hea ja objektiivne ülevaade. Läbi ja lõhki tehnikainimesena püüan seda ka teha ja need über lakutud läikega superkosmikumi sulami maigulised müügijutud kontoriinimestele jätta:)


Behringer DR seeria mudelivalikus on hetkel on kolm aktiivkõlarit. DR110, DR112 ja DR115. Kõik kolm on kaheribalised, vastavalt 10"+1", 12"+1" ja 15"+1". Kaks väiksemat, DR110 ja DR112 jagavad sama, 1,35-tollise läbimõõduga kõrgsagedus-valjuhääldit. DR115 mudelil on pisut suurema läbimõõduga kõrgete "draiveri" võnkepool.


Efektiivsemaks energiakasutuseks ja kvaliteetsema heli tagamiseks on kõigil DR seeria aktiivkõlaritel kahe kanaliga võimendimoodul. Tehnilise vahemärkusena olgu öeldud, et Class D on madalsageduste ja Class AB on kõrgsageduste võimendamiseks.


Kui erineva suurusega madalsagedusvaljuhääldist tingitud kaal, võimendimooduli koguvõimsus, helirõhk ja võime madalaid sagedusi taasesitada kõrvale jätta, on muude funktsioonide osas tegemist samade kõlaritega.


DR112 pakki avades jääb esimesena silma viisaka väljanägemisega plastkorpus ning tervet kõlari esikülge kattev, sisemise akustilse porolooniga kaetud terasvõre. Aktiivkõlari kaal on samuti kergemast klassist. 12-tolline mudel, DR112, kaalub 17kg.


Kõlari tagaküljel on arvestatavate jahutusribidega võimendimoodul, mille ülaosas paikneb sinise taustvalgusega sisseehitatud digitaalse heliprotsessori ekraan.


Behringer DR112 aktiivkõlar
Behringer DR112 võimendimoodul


Piisavalt süvistatud võimendimoodul ning mooduli tasapinnast madalamal paiknevad nupud ja lülitid jätavad ajale vastupidava lahenduse mulje. Viimase aja trende vaadates tundub, et disainituhinas unustavad paljud tootjad ära peamise - kõlar on siiski tööriist ja liialt väljaulatuvad enkooderite plastikkatted ei oma viisakalt öeldest erilist praktilist väärtust.


DR112 aktiivkõlaril on sisseehitatud 2-kanaliga mikser koos kahe XLR ja ühe 3,5mm sisendiga. Viimase sisendnivoo juhtimine käib esimese kanali regulaatorist. Lisaühendusvõimalusena on taustamuusikat võimalik mängida ka Bluetooth liidese kaudu. Sinihamba aktiveerimiseks on ekraani all lüliti ning Bluetooth staatuse jaoks sinine led-indikaator. Kõlar ilmub telefoni leitavate seadete nimistusse oma mudelinimega ja tuvastatakse muusika edastusel kõrvaklappidena.


Mikseri väljundsignaal jõuab mõistagi kõlarisse endasse, kuid olemas on ka võimalus see XLR pistiku kaudu järgmisse kõlarisse saata.


DSP (digitaalse heliprotsessori) funktsioonidest on kindlasti olulisemad töörežiimi valik (Music, DJ, Live, Speech), asendi valik (PA või lavamonitor) kolmeribaline ekvalaiser ja võimalus kõrgpääsufiltrit lülitada ning muuta. Viimane on vajalik madalsageduskõlariga koos kasutades, et mitte liialt lairibakõlarit madalsagedustega koormata. 


Behringer DR112 aktiivkõlari võimekus
DR112 töörežiimi valik


Olulise lisana tooksin välja asendi valiku menüü. Valides monitori positsiooniseade, kompenseeritakse seadetes maapinnaga (lava põranda) liituvat (võimenduvat) madalsageduste nivood, tehes sellega helitehniku töö oluliselt lihtsamaks.


Behringer DR112 DSP funktsioonid
SUB lõikepunkti, viite ja limiteri seadeleht


Kui kolmeribalise ekvalaiseri kasutamine sõltub igaühe isiklikust maitsest, siis võimalused madalsageduste lõikepunkti valida ja esivõre taga paiknevat sinist Led-indikaatorit limiteri märgutulena näha, omavad teatud oludes arvestatavat praktilist väärtust.


Pikale kiskunud aktiivkõlari ülevaate kõige olulisem osa - sound.


Olles professionaalina kokku puutunud paljude erinevate kõlaritega, võin häbenemata öelda, et Behringer DR112 astub helikvaliteedi osas sama tüüpi aktiivkõlarite, märgatavalt kallimatele konkurentidele, julgelt kanda.


 


Priit Kivimägi


Minu rolliks Heliart meeskonnas on heliseadmete müük, hooldus ja remont.


 


2020-01-27 20:08:47

0