Müük ja Tehnilised küsimused
Helista meile: +372 5668 1714

Mida põnevat peidab endas Midas M32/R Live versioon?

Mida põnevat peidab endas Midas M32/R Live versioon?
Midas M32C
Midas M32C

€614,00

Midas M32R Live
Midas M32R Live

€1 899,00

Midas M32 Live
Midas M32 Live

€3 265,00

Klark Teknik DN32-Live
Klark Teknik DN32-Live

€159,00

Klark Teknik DN32-WSG
Klark Teknik DN32-WSG

€249,00

Midas M32R Live 32 Tour Bundle
Midas M32R Live 32 Tour Bundle

€3 349,00

Kui Midas teatas 2014. aastal, et turule on tulemas uus digitaalne helipult, ei osanud keegi ette aimata, mida see endaga kaasa toob. Algselt ilmunud M32 mudeli (25 heebliga versioon) spetsifikatsioonid olid paljulubavad. 40-kanaliga digitaalne helipult, 32 lokaalset sisendit, digitaalse magistrali ühendamise võimalus, PRO seerialt päritud motoriseeritud heeblid koos 32 mikrofonieelvõimendida, iPad'i tugi ning sellega kõik veel ei piirdunud. Oli selge, et sellest saab müügihitt. Algas eeltellimuste vastuvõtt ning esimesed tarnekuupäevad hakkasid järjest kaugemasse tulevikku liikuma. Mäletan selgelt saabunud kirja. Mõne kuuga oli üle maailma ettetellitud 10000 uut Midas M32 helipulti ning oli selge, et sellise menuga ei olnud keegi osanud arvestada. Keset kõige kiiremat hooaega avanes võimalus saada tehasest, mis te arvate mitu M32? Üks! Ja sedagi lennucargoga. Kujutage nüüd ette seda elevust, mis vallandus pärast esimesest Eestisse jõudnud helipuldist kontserdil tehtud fotost mis Facebook'i postitati...Puldi ootel oli selleks hetkeks 15-20 soovijat! Tänaseks on M32 seeriast saanud Eesti enimmüüdud digitaalne helipult.


Järgmiseks M32 verstapostiks võib lugeda 2019 aastat kui välja tuli M32 värskem mudel M32 Live. Kui sisuliselt on tegemist sama tubli tööriistaga nagu esimese põlvkonna puhul, siis mõned olulised muudatused siiski on.


Midas M32R Live erinevus
Midas M32R Live altvalgusega nupud


Live versioon on saanud uued nupud. Mulle isiklikult tunduvad kummisema olekuga nupud sõrme all mõnusamad ja mis põhiline, pimedas ei pea enam puldivalgusti puudumisel meeleheitlikult vajalikke valitsaid taga ajama. Reguleeritava heledusega altvalgus ning hajutatud läbipaistvusega helendavad nupud tekitavad töölauale mõnusa värvikombinatsioonide kuma.


Järgmise olulise uuenduse leiame puldi tagaküljest. Senine Klark Teknik DN32-USB laienduskaart on saanud LIVE nimele kohasema uuenduse. DN32-Live tehnilised üksikasjad leiab siit.


Midas M32R DN32-Live laienduskaart
Klark Teknik DN32-Live laienduskaart


Nagu pildilt näha on USB-liides endiselt olemas. Lisandunud on kaks SD-mälukaardi kaardipesa. Esimene mõte oli, et kui ma live-multitrack-salvestust ja virtuaalset soundchecki ei tee, siis milleks mulle selline funktsionaalsus ja oi kuidas ma eksisin. Mu isiklik arvamus on, et DN32-Live kaardi puhul on tegemist kõige geniaalsema uuendusega üldse. Nagu tõsiselt. Mida teeb iga helitehnik esimesena, olles oma süsteemi üles pannud? Just, kuulab oma kõrvale tuttavat mussi. Miks peaks selleks siis iga kord veel telefonist lisakaabli abil MP3 lugusid mängima kui võiks kvaliteetse .wav formaadis loo mälukaardile salvestada ja selle pulti jättagi? Tänu alati helipuldis olemasolevale mäluseadmele on võimalik sinna salvestada meeleoluuusikat ning piisava mahu puhul jääb ka valmisolek ootamatuks stereo või mitmerealiseks salvestuseks kontserdil või prooviruumis. Seni omas klassis konkurentsitult parima helipuldi rohketele võimalustele oli lisanud veelgi enam helitehniku tööd lihtsustavad võimalusi.


Midas M32R Live mitmerealine salvestus mälukaardile
Mahamängimine ja salvestamine SD kaardile


Kuigi M32/R Live helipuldile lisatud DN32-Live laienduskaart vääriks oma rohkete võimaluste tõttu lausa eraldi postitust, sest kõiki siin kirjeldada ei jõua, aga oluliseks pean märkida, et kaardil on olemas ka patarei pesa. Kasutaja poolt lisatav CR123A tüüpi patarei aitab juhusliku voolukatkestuse korral salvestussessiooni selliselt lõpetada, et fail oleks hiljem kasutatav.


Kõikidel esimese põlvkonna ja Midas M32C omanikel pole kurvastamiseks põhjust. Klark Teknik DN32-Live ja viimane lisa laienduskaartide valikus DN32-WSG on eraldi müügil meie e-poes. Kaardi vahetamine on võrdlemisi lihtne, ega vaja põhjalikke tehnilisi teadmisi. Kes siiski tunneb, et ise ei tahaks vahetust ette võtta, võtke julgesti ühendust ja oleme rõõmuga abiks.


 


Priit Kivimägi


Minu rolliks Heliart OÜ meeskonnas on heliseadmete müük, hooldus ja remont.


 


 


2020-01-29 21:18:51

0