Müük ja Tehnilised küsimused
Helista meile: +372 5668 1714

Oma klassi tublim akukõlar - Behringer MPA200BT

Oma klassi tublim akukõlar - Behringer MPA200BT
Behringer MPA200BT
Behringer MPA200BT

€318,00

Akukõlareid on juba aastaid toodetud ja enam-vähem sama kaua olen neil ka silma peal hoidnud. Ütlen kohe ette ära - midagi rõõmustavat seni valikus pole olnud. Võib-olla on asi selles, et pole ka olnud karjuvat vajadust iga kivi alla vaadata. Üks on kole nagu öö, tõsi, kõlar ei peagi just ilus olema, aga mingi esteetiline väärtus võiks siiski ju olla. Teine on raske nagu oleks telliseid täis ja kolmanda vilkuvad tuled... Ühesõnaga saate mu mõttest aru. Olles terve hooaja Behringer MPA200BT akukõlariga tööd teinud, saan rahuliku südamega öelda, et just seda tööriista olemegi ammu otsinud. 


Pakki avama asudes, on esimeseks visuaalseks paituseks kõlari pakendit kaunistav MPA200BT foto ja rõõmustama paneb ka kompaktsus ning kaal - kõigest 12,1kg. Pakend avatud ja pettuma ei pea.


Behringer MPA200BT akukõlar
MPA200BT akukõlariga on komplektis raadiomikrofon


Disainiga on vaeva nähtud ja detailidele mõeldud, aga kuidas soundib? MPA200BT on kaheribaline, 8"+1" akukõlar ja kiire pilk andmelehele (mille leiab siit) sageduskarakteristiku ja akutoitel tööaja lahtrisse on paljulubav - 70 Hz - 20 kHz (±3 dB) ja kuni 20h. Kuni 20-tunnine tööaeg sõltub koormusest ehk teisisõnu muusikalisest programmist ja nivoost. Ise mõtlen, et kui aku poolgi lubatust vastu peaks, oleksin rahul. Ootuspäraselt on võimendimoodul endiselt kõlari tagumises küljes ja tasapinnast madalamal. Tõsi, mitte küll nii palju, et transpordikotti valmistades võimendimoodulit kaitsvast tugevdusplaadist loobuda. Üllatuseks on võimendimooduli ülaservas paiknev Klark Teknik logo oranži taustvalgusega digitaalse heliprotsessori ekraani kohal. Mõtlen endamisi, et siit on midagi head oodata, ja pettuda ei tule.


Behringer MPA200BT Klark Teknik DSP
Powered by Klark Teknik


Paar liigutust telefoni ja akukõlari seadetes ning Bluetooth ühendus on loodud. Kõlab esimene, sadu kordi kuulatud PA häälestamise lemmiklugu - perfektne. Kogu edasine kirjeldus on juba vormistamise küsimus.


Sarnaselt DR112DSP aktiivkõlariga on peale "sinihamba" ka füüsilised sisendid kahe XLR ja 3,5 mm pulga näol, mille kohta saab lugeda siit ja sellel pikemalt ei peatu.


DR-seerialt tuttava kolmeribalisele ekvalaiserile ja žanri valikule lisaks on MPA200BT'l ka 7-ribaline graafiline ekvalaiser, mille praktiline väärtus ilmneb, kui mitte varem siis, analooghelipulti kasutades, ruumis resoneerivaid sagedusi korrigeerides.


Behringer MPA200BT ekvalaiser
7-ribaline graafiline ekvalaiser


Jätan algseades olevad ekvalaiserid muutmata ja asun meeleolukate rütmide saatel ülevaadet kirjutama. Pärast esimest tööpäeva ja tunde kõlanud taustamuusikat kuvab ekraanilt vastu üsnagi positiivne pilt.


Behringer MPA200BT akukasutus
Behringer MPA200BT akutase pärast 1 päeva


Mõistagi ei ole tegemist teaduslikku laadi katsega aku kestvust kontrollida, millele antud kirjatükk ka ei pretendeeri, aga meie tiimi senistele kogemustele tuginedes saan öelda, et taustamuusikat saab ühe laadimistsükliga kuulata paar päeva ning kontserdipaiga infoala teadustussüsteemina oli laetuse taseme nivoo päeva lõpuks samal tasemel pildil näidatuga. Nagu akutoitel seamdete puhul ikka, ei ole seegi absoluutne tõde ning kõik sõltub konkreetsetest kasutustingimustest.


PS.


Kuna akukõlar ise ületas juba kõik minu ootused, siis komplekti kuuluv raadiomikrofon on boonusena kirsiks tordil ja see jäägu igaühe enda avastada.


 


Priit Kivimägi


Minu rolliks Heliart meeskonnas on heliseadmete müük, hooldus ja remont.


 


 


 


 


2020-01-28 21:08:01

0