Müük ja Tehnilised küsimused
Helista meile: +372 5668 1714

Behringer X-Touch, ehk kuidas kiirendada oma tööd stuudios

Behringer X-Touch, ehk kuidas kiirendada oma tööd stuudios
Behringer X-Touch Extender
Behringer X-Touch Extender

€270,00

Behringer X-Touch
Behringer X-Touch

€390,00

Behringer X-Touch Compact
Behringer X-Touch Compact

€270,00

Behringer X-touch ehk kuidas kiirendada oma tööd stuudios?


Kindlasti oled salvestusel mõelnud kuidas muuta oma tööd stuudios kiiremaks? Selleks on iga DAW-il (digital audio workstation) enda shortcut-id, mis kiirendavad teatud stuudiotöö operatsioone salvestamisel või töötlemisel. Meil on saadaval lahendus, mille puhul piisab ainult ühest nupuvajutusest, et säästa kasutajat mitmest klahvikombinatsioonist ühes shortcut-is. Lisaks kõigele ei pea enam otsima hiire või klaviatuuriga taga õiget shortcut-i.Täna võtame luubi alla Behringer X-Touch controller-i mõned olulisemad funktsioonid, mida kasutab iga helitehnik stuudios salvestamisel või töötlemisel. DAW, kus antud toodet testime, on Pro Tools, mis ühildub Behringer X-touchiga üle HUI protokolli.


Ilmselt on iga helitehnik olnud olukorras kus peab hiirega mööda ekraani taga ajama REC, SOLO, MUTE või SELECT nuppu – seda isegi mitmel kanalil korraga. Antud controlleril saad sa seda imelihtsalt teha. Kui aga oled salvestamas trumme või löökpille, siis kindlasti soovid korraga saada salvestusvalmidust ehk track record enable. Selleks tuleb luua trummidele grupp ja juba piisab ükskõik millise rea REC nupu vajutamisest ning automaatselt valitakse ka ülejäänud grupis olevad kanalid.


Antud controlleriga on väga mugav toimetada heebeldamise osas. Heeblid on täpselt paraja tundlikkusega, mis tagab ülitäpse töö. Ka panoraamide ning SEND funktsioon on koheselt käe all. See annab eelise salvestamisel, kui klient soovib kas salvestuse ajal või kuulamisel teha kiireid muudatusi, mis omakorda vajaksid jällegi hiire ja klaviatuuri sekkumist.


FADER BANK annab võimaluse liikuda väga kiirelt 8 kanali kaupa kas vasakule või paremale. Kui on aga soov liikuda kiirelt ühe kanali kaupa, siis selle võimaluse tagab FADER BANK all olevad nupud CHANNEL. Teadagi on see vajalik funktsioon salvestusel kus soovitakse kiirelt muuta parameetreid. Antud nuppude alt leiame ühe luubiga märgistatud nuppude kogumi. Vajutades aktiivseks luubiga tähistatud nupp, muutub see siniseks ja lülitab sisse ZOOM funktsiooni. Kasutades nuppe vasakule või paremale, saad muuta waveform-i suurust vastavalt laiemaks või kitsamaks. Nuppudega üles ja alla on võimalik muuta waveform-i nähtavust suuremaks või väiksemaks. Siinkohal ilmselt ei pea ära märkima, et controlleril ei puudu SAVE ja UNDO võimalus, mis on väga kõrgel kohal kogu salvestusprotsessi juures. Ning muidugi mõista on olemas nupud PLAY, STOP, RECORD, REWIND kui ka FAST FORWARD. Igal trackil on olemas eraldiseisev display, mis kuvab tracki nime ning selle parameetreid. TIMECODE display kuvab meile täpset aega projektis, mis on vajalik muutuste tegemiseks kui klient saadab teile just ajalise täpsusega muudatused. Kui nüüd mõelda töötlemise peale, siis väga tihti oleme olukorras kus oleks hea “joonistada” vokaalide dünaamika ilma, et compressor seda tehislikuks muudaks. Piisab vaid Pro Toolsis aktiveerida trackil olev WRITE funktsioon, vajutada PLAY ja juba saabki imelihtsalt ise reguleerida vokaali dünaamilisust. Lühidalt öeldes on tegu parima hinna ja kvaliteedisuhtega stuudio DAW kontrolleriga. Omalt poolt soovitan suurema mugavuse tagamiseks kindlasti X-touchile lisada Xtouch Compact ja/või X-touch Extender, et tagada salvestusel kogu ülevaade oma projektile.


 


Kevin Kangur


Minu rolliks Heliart meeskonnas on stuudioseadmete müük ja nõustamine.


2019-12-15 11:33:10

0