Müük ja Tehnilised küsimused
Helista meile: +372 5668 1714

Kuidas muuta töö Midas MR18 ja Behringer XR18 iPad helipuldiga oluliselt kiiremaks!

Kuidas muuta töö Midas MR18 ja Behringer XR18 iPad helipuldiga oluliselt kiiremaks!
Midas MR18
Midas MR18

€649,00

Behringer XR18
Behringer XR18

€433,00

Behringer X-Touch
Behringer X-Touch

€390,00

Tahvelarvuti kasutamine Midas MR18 ja Behringer XR18 helipultide puhul on enamikel juhtudel väga hea, et mitte öelda parim lahendus. Paraku on üritused ja nende tehnilised vajadused erinevad. Tahvelarvutite, sh. kõikide puutetundlikke ekraanide kõige nõrgem külg tuleb välja siis kui samaaegselt on vaja juhtida kolme-nelja kanali nivoosid. Proovige asetada neli sõrme lauale samale joonele - ei tundu just eriti mugav? Siin tulebki appi stuudiost tuttav DAW kontroller Behringer X Touch.
X-Touch kontrolleri ja Midas MR18 iPad’i helipuldi juhtimise töövalmidusse seadistamiseks on paslik alustada sellest, et kuna süsteemi osad võivad vajada tarkvara uuendamist siis soovitan seda vahetult enne üritust või eesootavat kontserti mitte teha ning varuda aega juhenditega tutvumiseks.

Kolleeg Kevin andis Behringer X-Touch kontrollerist hea ülevaate stuudiooludes kasutamisest, mille kohta saad lugeda siit.

Mina panen X-Touchi võimed proovile live situatsioonis. Kes veel ei tea siis Midas MR seeria (ja Behringer X AIR) puldid on mõeldud mobiilsetesse oludesse, kompaktsed ja vähe ülespanekuaega nõudvad digitaalsed helipuldid mida juhitakse kas arvutiga või üle wifi-võrgu tahvelarvuti abil. iPad’i või muu sarnase seadmega töötamine on mõistagi kiire ja mugav aga mida teha olukorras, kus igatsed ikkagi vana head heeblit sõrme alla. Alati võib muidugi vaadata suuremate „vendade“ M32 ja M32R’i poole.

X-Touch kontroller ja MR18 ühendamiseks tuleb X-Touch ühendusprotokollide (MC, HUI, Xctl) hulgast valida Xctl nime kandev ühendusviis. Selleks, et soovitud valikukuni jõuda tuleb enne seadme sisselülitamist vajutada ja all hoida esimese kanali SELECT nuppu, seejärel ilmub sama kanali LCD ekraanile valik protokollidest, mida saab muuta CH1 enkooderi abil. Siinkohal olgu öeldud, et Xctl protokoll eeldab X-Touch kontrolleril tarkvaraversiooni 1.15 ja MR ja X Air pultidel 1.12 või uuemat. Sellest kuidas X-Touch tarkvara uuendada loe siit ja MR/X AIR oma siit.

Nüüd kus eeltöö on tehtud saan alustada kõige põnevama osaga, seadmete ühendamisega. Esmalt tuleb X-Touch kontroller ja praegusel juhul MR18 omavahel ühendada võrgukaabliga ning MR18 võrgupordi ühendusviisi valits asetada Ethernet positsiooni. Seejärel tuleb enne seadme sisselülitamist vajutada ja all hoida kontrolleri esimese kanali SELECT nuppu pärast mida:


1)      Valida CH1 enkooderiga töörežiimiks Xctl
2)      CH2 enkooderiga Network
3)      CH3 aknasse valida DHCP või Slv IP kui soovid ise mikseri IP aadressi teades seadmele sobiva IP valida
4)      Kui kõik seaded on määratud tuleb vajutada esimese kanali (CH1) SELECT nuppu
5)      Nüüd ilmub kontrolleri ekraanidele kahele reale helipuldi ja X-Touch kontroller enda IP aadress. Juhul kui teises reas ei kuvata õiget mikseri IP aadressi võib vajutada kaheksanda kanali (CH8) enkooderit kirjaga Scan
6)      Hetke möödudes on ühendust loodud ja kontrollerisse laetakse helipuldi hetkeseadistus.


Sellega ongi MR18 ja X-Touch kontrolleri ühendamine lõppenud ja valmis tööle asumiseks. Tõsi, enne kontserdile kiirustamist soovitan hetke süsteemi võimalustega tutvuda.

 

Priit Kivimägi

Minu rolliks Heliart meeskonnas on heliseadmete müük, hooldus ja remont.


2020-01-24 19:42:30

0