Müük ja Tehnilised küsimused
Helista meile: +372 5668 1714

Kuidas uuendada Behringer X-Touch kontrolleri tarkvara?

Kuidas uuendada Behringer X-Touch kontrolleri tarkvara?
Midas MR18
Midas MR18

€649,00

Behringer X-Touch
Behringer X-Touch

€390,00

Kui sa kasutad Behringer X-Touch kontrollerit stuudios on võimalik, et sa pole isegi mõeldnud kas ja kuidas tarkvara uuendada. Samas, kui sulle tundub huvitav mõte sellest, et võiks kontrolleri ka stuudioseinte vahelt välja viia või plaanid hoopis mobiilset ja kompaktset live süsteemi ehitada, siis on tõenäoline, et päevakorda kerkib ka tarkvara uuendamine.


Selleks, et Behringer X-Touch ja Midas MR12, MR18 või Behringer X AIR XR12 ja XR18 saaksid omavahel suhelda, tuleb kontrolleri menüüst valida Xctl protokoll. Xctl, Xctl+MC ja Xctl+HUI protokollide võimalus tekkis alates tarkvaraversioonist 1.15. Kuna meie testitud seadmel on alles versioon 1.14, ongi hea aeg uuendus üheskoos läbi teha. Siinkohal olgu öeldud, et kontrolleri ja puldi ühendamine eeldab ka puldil vähemalt 1.12 või uuemat tarkvara versiooni. Sellest, kuidas Midas MR/ Behringer XR18 tarkvara uuendada, saad lugeda siit.


 NB! Enne ükskõik millise seadme tarkvara uuendamist varu piisavalt aega ning veendu, et seade oleks kindlalt vooluvõrku ühendatud. Ära lülita seadet mingil juhul tarkvara uuendamise käigus välja!


Behringer X-Touch tarkvara versioon 1.14
Tarkvara versioon 1.14


Kui puldi tarkvara on ajakohane siis järgmine samm on kontrollida X-Touchi tarkvara versiooni. Selleks tuleb vajutada ja all hoida ekraani vasakus servas asuvat DISPLAY nuppu ning seejärel kontroller sisse lülitada.


Juhul kui ekraani kuvatakse vanem versioon kui 1.15 nagu eelpool oleval pildil, siis järgnevalt leiad juhendi tarkvara uuendamise protsessi läbiviimiseks.


Ühenda kontroller ja arvuti komplektis oleva USB kaabliga
Lae alla Behringer.com lehelt vastav tarkvara versioon, salvesta see arvutisse ja paki lahti.


Järgnevalt kirjeldan protsessi Windows operatsioonisüsteemi kasutajana: Olles 1.15 tarkvara lahti pakkinud, soovitan kindlasti läbi lugeda ka tarkvaraga kaasas olevad infofailid ning Release notes'i
Tarkvara faili seadmesse saatmiseks soovitab tootja Windowsi kasutajatel kasutada SendSX või MIDI-OX programmi abi (OSX kasutajatel snoize SysEx Librarian abi)  aga sobib ka iga MIDI SysEx dumper. Praegusel juhul kasutan SendSx vabavara abi. Õnnestunud ühenduse korral ilmub SendSX MIDI out menüüsse X-Touch seade.


X-Touch tarkvara uuendamine
SendSX kuvatõmmis


 Uut tarkvara sisaldava faili valimiseks: File->Open->Faili asukoht kettal ning seejärel vajuta Open.


Midi Out aken täitub andmetega, mille kontrollerisse saatmiseks tuleb vajutada Send(F4).


X-Touch tarkvara uuendamine
SendSX kuvatõmmis


 Kontrolleri ekraanil kuvatakse info uuendamise edenemise kohta.


Umbes minuti möödudes on uus tarkvara seadmesse saadetud ja tuleb teha viimane vajalik protseduur - seade sisse ja välja lülitada (teha powercycle).


Veendumaks, et tarkvara on uuendatud, kontrolli DISPLAY nuppu all hoides, et ekraanile ilmuks uue versiooni tähis.


Behringer X-Touch tarkvara uuendamine versioonile 1.15
Tarkvara versioon 1.15


 NB! Juhul kui sa ei tunne ennast tarkvara uuendamisel kindlalt või jäi midagi arusaamatuks, küsi meilt enne alustamist nõu!


Nüüd kus eeltöö on tehtud, saan alustada kõige põnevama osaga, seadmete ühendamisega.


Püsige lainel!


 


Priit Kivimägi


Minu rolliks Heliart meeskonnas on heliseadmete müük, hooldus ja remont.


 


2019-12-19 17:08:13

0