Müük ja Tehnilised küsimused
Helista meile: +372 5668 1714

Mida põnevat toob Midas DP48 tarkvara uuendus?

Mida põnevat toob Midas DP48 tarkvara uuendus?
Midas DP48
Midas DP48

€344,00

Kui vahel pole tarkvara uuendamisega enne otsest vajadust vaja kiirustada, siis DP48 puhul on tegemist heas mõttes õpikunäitega. Kuna esimene müügile jõudnud DP48 tarkvara versioon kannab tehasest tulles numbrit 1.0 siis kogu võimekuse ja kasutusmugavuse lahtipäästmiseks soovitan esimese asajana tarkvara uuendada.


Kirjutamise hetkel on uusim versioon 1.2, mis lisab kasutusmugavust parendavaid ja võimalusi lisavaid funktsioone. Olulisim uuendus on Midas M32 V4 Broadcast funktsioon (Alates 4.01. tarkvara versioonist). Broadcast funktsioon võimaldab helipuldis valmis seadistatud sisendkanalite värvid, nimed, nivoo ja panoraami info ühe nupuvajutusega DP48 personaalmonitooringu mikserisse saata. Oluline on siinkohal mainida, et lisaks kanali infole, on võimalik M32 Library seadetes kanalid ka sobivatesse gruppidesse suunata. DP48'l on võimalik kummagi väljundmiksi A ja B moodustamiseks mixida kokku 12 gruppi. Gruppidesse saab suunata maksimaalselt 48-kanalit.


Midas M32 Broadcast
Midas M32 Broadcast lehekülg


Lihtne põhimõtte skeem näeks välja selline: AES50 väljund-routingu lehelt signaal A või B pordi kaudu DP48sse -> maksimaalselt 48 kanalit -> DP48 gruppidesse 1...12 -> vabalt valitud gruppide 1...12 mix ->kõrvamonitori.


Gruppide seadistamise juures pikemalt ei peatuks, aga mainin ära, et grupid saavad olla nii mono- kui stereogrupid.


Puldis valmis tehtud "pilt" jõuab ühe nupuvajutusega DP48'sse ja põhimõtteliselt on esimene automaatne mix juba paigas.


Teine oluline uuendus on Stand-alone režiim, mis võimaldab DP48 kasutada otse Midas DL16 või DL32 stageboxi järel. Kuna masinal on arvestatav protsessingu võimekus, siis võib teatud oludes "päris" helipuldi üldse ahelast välja jätta. Esimesena turgatab kohe pähe prooviruum, aga ilmselt on häid kasutuskohti veelgi.


Versiooniuuendus toob kaasa kanalite ja gruppide andmekogumile lisaks ka puldi kellaaja. Kellaaeg võimaldab SD-kaardile salvestades lisada failide lihtsamaks tuvastamiseks ajatempli.


Uuenduste nimekiri sellega ei piirdu ja kõiki ei jõua siin läbi käia, aga märkimisväärne lisa on ka näiteks kohaliku monitormikseri AUX sisendisse lisatud cklick'i edasisaatmine järgmistesse DP48 mikseritesse.


DP48 group/channel assignment
DP48 kanalite grupeerimine


Uuendamise protsess ise on võrdlemisi lihtne. Nagu tarkvara uuendamise puhul ikka, siis tuleb olla hoolas ja kindlasti veenduda, et uuendamise käigus oleks toitepistiku lukustusmutter korralikult kinni, seadet ei lülitataks välja ning SD kaarti mingil juhul ei eemaldataks!


 


1) Lae Midas lehelt tarkvarauuendus alla (siit)


2) Paki fail lahti


3) Loo SD-kaardi juurkataloogi DP48M nimeline kataloog (NB! SD kaart peab olema FAT32 formaadis )


4)Kopeeri dp48m_xx.upd fail SD kaadile kataloogi DP48M


5) Sisesta uuendusfailiga SD kaart väljalülitatud olekus DP48 tagaküljes olevasse kaardipessa


6) Vajuta ja hoia all Setup nuppu kui lülita DP48 sisse


7) Oota kuni protseduur on lõppenud


8) Seade teeb automaatse taaskäivituse.


 


Pärast uuendust oled valmis osa saama kõikidest DP48 ägedatest featuuridest. Grupeeri kanaleid automaatselt näiteks värvide järgi või saada puldist Broadcast käsuga valmis "pilt" mikserisse. Elukutselise tehnikuna tekitavad uued seadmed ja nendega tutvumine alati põnevust aga no seda soundi, mis DP48'st klappidesse jõuab, pead küll ise kuulma.


 


Priit Kivimägi


Minu rolliks Heliart meeskonnas on heliseadmete müük, hooldus ja remont.


 


 


 


 


2020-02-14 19:46:05

0